Foto equip Camp Cat Infantil natació

Vint medalles en el Campionat de Catalunya Infantil d’Estiu de natació

Segona posició en la classificació femenina per equips i tercer lloc en la classificació conjunta per clubs

 

Foto equip Camp Cat Infantil natació

 

El Club Natació Terrassa va sumar vint medalles (cinc d’or, nou de plata i sis de bronze) en el Campionat de Catalunya Infantil d’Estiu que va celebrar-se el cap de setmana passat a les instal·lacions del CN Lleida. Al marge dels podis, cal destacar que el club va aconseguir vint-i-quatre places de finalista A, resultats que el van situar segon en la classificació femenina per equips amb 1.598 punts, només per darrere del CN Sant Andreu, i tercer en la classificació conjunta amb 2.450, tan sols superat pel CN Sabadell i el CN Sant Andreu.

 

Aida López va sobresortir en obtenir cinc medalles en proves individuals de la categoria 15 anys. Va proclamar-se campiona en 200 m papallona (2.21.88) i va penjar-se la plata en 200 m lliures (2.07.53), 400 m lliures (4.23.14), 800 m lliures (9.06.26) i 100 m papallona (1.04.43). L’egarenca, a més, va ser segona amb 743 punts en la classificació FINA gràcies a la marca assolida en 400 m lliures. Queralt Velasco també va brillar en la categoria 14 anys en adjudicar-se el títol en les dues proves de fons, els 800 m lliures (9.24.85) i els 1500 m lliures (18.26.70), actuació que va arrodonir amb dos bronzes en 200 m lliures (2.13.64) i 400 m lliures (4.38.05). Al seu torn, Marta San José, en la categoria 15 anys, va aconseguir la medalla d’or en 200 m braça (2.38.93) i va obtenir dues plates en 50 m braça (35.96) i 100 m braça (1.15.18). L’altre campió de la delegació egarenca va ser Alejandro Saad, que va imposar-se en els 50 m papallona 16 anys amb 26.59. Va penjar-se, a més, el bronze en 50 m lliures 16 anys (25.42). També van assolir medalla en prova individual Júlia Pérez, plata en 200 m esquena 15 anys (2.26.28); Beatriz Bosch, plata en 200 m papallona 14 anys (2.32.82); i Víctor de Pablo, plata en 200 m braça 16 anys (2.29.40).

 

Els altres tres podis egarencs van arribar en proves de relleus femenins. El quartet format per Aida López, Judit Molina, Queralt Velasco i Marta San José va obtenir el bronze en 4×100 lliures (4.08.40) i en 4×200 m lliures (8.58.95), mentre que Júlia Pérez, San José, López i Molina van aconseguir el bronze en 4×100 m estils (4.35.45).

 

Vint-i-quatre places de finalista A

 

Igualment, el CN Terrassa va totalitzar vint-i-quatre places de finalista, és a dir, entre els vuit millors. Marta San José en va acumular cinc en finalitzar quarta en 200 m estils 15 anys (2.28.07), cinquena en 400 m estils 15 anys (5.19.23), setena en 50 m lliures 15 anys (28.64) i 100 m lliures 15 anys (1.02.84) i vuitena en 200 m lliures 15 anys (2.19.26). Per la seva banda, Pol Escofet va assolir tres places de privilegi en acabar sisè en 200 m esquena 15 anys (2.22.94) i setè en 800 m lliures 15 anys (9.15.06) i 1500 m lliures 15 anys (17.36.25). Cinc nedadors van aconseguir dues posicions de finalista cadascú. Víctor de Pablo va ser quart en 100 m braça 16 anys (1.10.44) i en 400 m estils 16 anys (4.58.08). Alejandro Saad va classificar-se quart en 50 m esquena 16 anys (29.97) i vuitè en 100 m papallona 16 anys (1.01.23), mentre que Júlia Pérez va acabar cinquena en 50 m esquena 15 anys (33.08) i en 100 m esquena 15 anys (1.10.23). Així mateix, Carla Michavila va ser setena en 50 m papallona 14 anys (31.37) i 200 m papallona 14 anys (2.42.71), i Jana Yao Sabrià va finalitzar cinquena en 200 m braça 14 anys (2.51.16) i vuitena en 200 m papallona 14 anys (2.42.83).

 

Tanquen la llista de finalistes Beatriz Bosch, cinquena en 100 m papallona 14 anys (1.09.44); Aida López, cinquena en 50 m papallona 15 anys (30.50); David Bosch, setè en 1500 m lliures 16 anys (17.41.24); Judit Molina, setena en 800 m lliures 15 anys (9.45.70); el relleu masculí de 4×100 m lliures, integrat per Saad, De Pablo, Dídac Ruiz i Escofet, sisè amb 3.50.86; i el relleu masculí de 4×200 m lliures, amb Escofet, De Pablo, Saad i Bosch, setè amb 8.31.62.

 

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

 

400 lliures femenins    
15 anys    
2.-Aida López 4.23.14  
9.-Judit Molina 4.43.13  
14 anys    
3.-Queralt Velasco 4.38.05  
12.-Carla Michavila 4.51.25  
17.-Ivet Quintana 4.55.54  
400 lliures masculins    
16 anys    
11.-Víctor de Pablo 4.26.20  
15.-David Bosch 4.35.48  
22.-Gerard Velasco 4.41.82  
15 anys    
10.-Pol Escofet 4.25.79  
100 papallona femenins    
15 anys    
2.-Aida López 1.04.43  
Sèries: 1.04.86  
14 anys    
5.-Beatriz Bosch 1.09.44  
Sèries: 1.09.68  
20.-Queralt Velasco 1.17.58  
30.-Evelyn Burgos 1.21.73  
100 papallona masculins    
16 anys    
8.-Alejandro Saad 1.01.23  
Sèries: 1.01.44  
29.-Dídac Ruiz 1.08.33  
15 anys    
17.-Oriol Oviedo 1.04.91  
100 braça femenins    
15 anys    
2.-Marta San José 1.15.18  
Sèries: 1.16.20  
14 anys    
10.-Jana Yao Sabrià 1.22.36  
12.-Anna Li Mercadé 1.23.57  
27.-Alba Moré 1.29.10  
29.-Clàudia Baile 1.29.45  
100 braça masculins    
16 anys    
4.-Víctor de Pablo 1.10.44  
Sèries: 1.12.23  
21.-David Bosch 1.21.89  
200 esquena femenins    
15 anys    
2.-Júlia Pérez 2.26.28  
Sèries: 2.30.05  
16.-Georgina Biosca 2.41.66  
200 esquena masculins    
15 anys    
6.-Pol Escofet 2.22.94  
Sèries: 2.21.68  
27.-Marc Miranda 2.35.51  
50 lliures femenins    
15 anys    
7.-Marta San José 28.64  
Sèries: 28.67  
13.-Judit Molina 29.37  
14 anys    
22.-Carla Michavila 30.34  
50 lliures masculins    
16 anys    
3.-Alejandro Saad 25.42  
Sèries: 25.67  
36.-Dídac Ruiz 27.75  
15 anys    
27.-Oriol Oviedo 27.62  
200 estils femenins    
15 anys    
4.-Marta San José 2.28.07  
Sèries: 2.30.86  
15.-Júlia Pérez 2.37.58  
14 anys    
18.-Anna Li Mercadé 2.40.70  
23.-Jana Yao Sabrià 2.43.22  
24.-Beatriz Bosch 2.44.02  
200 estils masculins    
16 anys    
11.-Víctor de Pablo 2.20.76  
4×100 lliures femenins    
3.-CN Terrassa

(A. López, J. Molina, Q. Velasco i M. San José)

4.08.40  
4×100 lliures masculins    
6.-CN Terrassa

(A. Saad, V. De Pablo, D. Ruiz i P. Escofet)

3.50.86  
800 lliures femenins    
15 anys    
2.-Aida López 9.06.26  
7.-Judit Molina 9.45.70  
14 anys    
1.-Queralt Velasco 9.24.85  
9.-Carla Michavila 10.01.15  
10.-Ivet Quintana 10.07.46  
800 lliures masculins    
16 anys    
9.-David Bosch 9.18.45  
15 anys    
7.-Pol Escofet 9.15.06  
200 papallona femenins    
15 anys    
1.-Aida López 2.21.88  
Sèries: 2.21.57  
14 anys    
2.-Beatriz Bosch 2.32.82  
Sèries: 2.35.15  
7.-Carla Michavila 2.42.71  
Sèries: 2.37.08  
8.-Jana Yao Sabrià 2.42.83  
Sèries: 2.41.14  
200 papallona masculins    
16 anys    
15.-Dídac Ruiz 2.34.97  
15 anys    
14.-Oriol Oviedo 2.31.85  
100 lliures femenins    
15 anys    
7.-Marta San José 1.02.84  
Sèries: 1.02.17  
12.-Judit Molina 1.03.16  
20.-Queralt Velasco 1.04.86  
100 lliures masculins    
16 anys    
11.-Alejandro Saad 56.82  
23.-Víctor de Pablo 58.06  
38.-Dídac Ruiz 1.00.10  
50 braça femenins    
15 anys    
2.-Marta San José 35.96  
Sèries: 36.20  
14 anys    
15.-Anna Li Mercadé 39.17  
16.-Jana Yao Sabrià 39.39  
25.-Ivet Quintana 40.50  
29.-Alba Moré 40.73  
34.-Clàudia Baile 41.60  
50 esquena femenins    
15 anys    
5.-Júlia Pérez 33.08  
Sèries: 33.58  
11.-Georgina Biosca 34.45  
50 esquena masculins    
16 anys    
4.-Alejandro Saad 29.97  
Sèries: 30.06  
15 anys    
13.-Pol Escofet 31.71  
30.-Marc Miranda 33.75  
400 estils femenins    
15 anys    
5.-Marta San José 5.19.23  
19.-Júlia Pérez 5.40.46  
14 anys    
14.-Beatriz Bosch 5.43.13  
400 estils masculins    
16 anys    
4.-Víctor de Pablo 4.58.08  
10.-David Bosch 5.22.70  
12.-Gerard Velasco 5.25.87  
4×200 lliures femenins    
3.-CN Terrassa

(A. López, J. Molina, Q. Velasco i M. San José)

8.58.95  
4×200 lliures masculins    
7.-CN Terrassa

(P. Escofet, V. De Pablo, A. Saad i D. Bosch)

8.31.62  
1500 lliures femenins    
14 anys    
1.-Queralt Velasco 18.26.70  
1500 lliures masculins    
16 anys    
7.-David Bosch 17.41.24  
15 anys    
7.-Pol Escofet 17.36.25  
200 braça femenins    
15 anys    
1.-Marta San José 2.38.93  
Sèries: 2.42.32  
14 anys    
5.-Jana Yao Sabrià 2.51.16  
Sèries: 2.55.76  
18.-Ivet Quintana 3.06.27  
24.-Alba Moré 3.09.66  
29.-Clàudia Baile 3.16.38  
200 braça masculins    
16 anys    
2.-Víctor de Pablo 2.29.40  
Sèries: 2.36.66  
14.-Gerard Velasco 3.00.00  
15 anys    
23.-Oriol Oviedo 2.54.21  
100 esquena femenins    
15 anys    
5.-Júlia Pérez 1.10.23  
Sèries: 1.10.51  
14.-Georgina Biosca 1.13.83  
14 anys    
12.-Carla Michavila 1.13.84  
14.-Anna Li Mercadé 1.14.28  
100 esquena masculins    
16 anys    
13.-Alejandro Saad 1.07.01  
15 anys    
30.-Marc Miranda 1.12.96  
200 lliures femenins    
15 anys    
2.-Aida López 2.07.53  
Sèries: 2.11.24  
8.-Marta San José 2.19.26  
Sèries: 2.15.89  
15.-Judit Molina 2.17.61  
14 anys    
3.-Queralt Velasco 2.13.64  
Sèries: 2.16.52  
22.-Ivet Quintana 2.22.53  
200 lliures masculins    
16 anys    
13.-Víctor de Pablo 2.05.41  
26.-Dídac Ruiz 2.11.12  
31.-David Bosch 2.11.74  
15 anys    
17.-Pol Escofet 2.08.08  
50 papallona femenins    
15 anys    
5.-Aida López 30.50  
Sèries: 31.23  
14.-Judit Molina 31.92  
23.-Júlia Pérez 32.76  
14 anys    
7.-Carla Michavila 31.37  
Sèries: 31.34  
17.-Beatriz Bosch 32.63  
50 papallona masculins    
16 anys    
1.-Alejandro Saad 26.59  
Sèries: 27.03  
35.-Dídac Ruiz 30.61  
15 anys    
9.-Oriol Oviedo 28.39  
4×100 estils femenins    
3.-CN Terrassa

(J. Pérez, M. San José, A. López i J. Molina)

4.35.45