OLYMPUS DIGITAL CAMERA

El CN Terrassa obté dues medalles en la primera jornada del Campionat d’Espanya Absolut i Júnior d’Estiu de natació

Bronzes per a Carmen Herrero en 50 m papallona i per a Albert Puig en 50 m esquena

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

El Club Natació Terrassa ha sumat dues medalles de bronze en la primera jornada del Campionat d’Espanya Absolut i Júnior Open d’Estiu de natació que s’està celebrant a les instal·lacions de l’Àrea Olímpica.

 

Carmen Herrero ha estrenat el compte local en obtenir la tercera plaça en la final dels 50 m papallona femenins amb un registre de 27.85, només per darrere de Lidón Muñoz (CN Sant Andreu), campiona amb 27.27, i de Judit Ignacio (CN Sabadell), que s’ha penjat la plata amb 27.50.

 

El segon podi egarenc ha arribat de la mà d’Albert Puig, que ha assolit el bronze en la final dels 50 m esquena masculins amb un temps de 26.01. Juan Francisco Segura (SEK) s’ha adjudicat el títol amb 25.57, mentre que Sergio Campos (Natación Coruña) ha aconseguit la plata amb 25.90.

 

Set finalistes A

 

Al marge dels podis, cal destacar que el club ha totalitzat set places de finalista A en aquesta primera jornada de la màxima competició estatal. David Benítez s’ha quedat a tocar del podi en 50 m braça en finalitzar quart amb 29.18. Per la seva banda, Esnaider Rey i Gabriel Gómez han estat cinquè (24.86) i setè (25.23), respectivament, en 50 m papallona. Víctor Goicoechea ha acabat sisè en els 800 m lliures (8.09.12), mentre que Evelyne Álvarez s’ha classificat setena en els 50 m braça (32.98). Completen la nòmina de finalistes A Patricia Castro, vuitena en 50 m papallona (28.44), i Cintia Álvarez, vuitena en 50 m esquena (30.02).

 

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

 

50 papallona masculins    
5.-Esnaider Rey 24.86  
Sèries: 24.79  
7.-Gabriel Gómez 25.23  
Sèries: 24.37  
50 papallona femenins    
3.-Carmen Herrero 27.85  
Sèries: 28.24  
8.-Patricia Castro 28.44  
Sèries: 28.23  
11.-Carla Campo 28.67  
Sèries: 28.62  
15.-Maria Buch 28.90  
Sèries: 28.86  
50 braça masculins    
4.-David Benítez 29.18  
Sèries: 29.41  
13.-Carles Faro 29.83  
Sèries: 29.74  
50 braça femenins    
7.-Evelyne Álvarez 32.98  
Sèries: 32.92  
14.-Carmen Herrero 34.29  
Sèries: 33.69  
50 esquena masculins    
3.-Albert Puig 26.01  
Sèries: 26.19  
50 esquena femenins    
8.-Cintia Álvarez 30.02  
Sèries: 30.12  
21.-Natalia Rosón 31.42  
800 lliures masculins    
6.-Víctor Goicoechea 8.09.12  
23.-Pau Curtu 8.32.32