Foto grup (1)

El CN Terrassa es penja cinc medalles en el Campionat d’Espanya Infantil d’Estiu

Aida López brilla en aconseguir el títol en 200 i 400 m lliures, la plata en 800 m lliures i el bronze en 200 m papallona

 

Foto grup (1)

 

El Club Natació Terrassa va obtenir cinc medalles (dues d’or, dues de plata i una de bronze) en el XXXIX Campionat d’Espanya Infantil d’Estiu que va celebrar-se al Centro Deportivo Acuático Inacua de Màlaga del 27 al 30 de juliol. La competició va aplegar 804 nedadors de 244 clubs diferents d’arreu de l’estat.

 

Aida López va esdevenir el nom propi de la delegació local en totalitzar quatre medalles, entre elles dues d’or, en la categoria 15 anys. L’egarenca va proclamar-se campiona en 200 i 400 m lliures amb unes marques respectives de 2.07.51 i 4.24.25, actuació que va arrodonir amb una plata en 800 m lliures (9.05.51) i un bronze en 200 m papallona (2.19.07). L’altre podi terrassenc va arribar de la mà de Marta San José, que va assolir la plata en 200 m braça 15 anys amb una marca de 2.39.00.

 

Vuit places de finalista A

 

Al marge dels podis, el club va acumular vuit places de finalista A, això és, entre els deu millors. Marta San José en va sumar dues en acabar vuitena en 100 m braça 15 anys (1.16.45) i novena en 400 m estils 15 anys (5.12.82). Al seu torn, Alejandro Saad va classificar-se sisè en 50 m lliures 16 anys (24.99), mentre que Víctor de Pablo i Queralt Velasco van ocupar la novena posició en 100 m braça 16 anys (1.09.42) i en 800 lliures 14 anys (9.32.98), respectivament.

 

Els relleus femenins van proporcionar les altres tres places de privilegi. El quartet format per López, San José, Judit Molina i Velasco va ser sisè en 4×200 m lliures (8.49.76) i novè en 4×100 m lliures (4.09.23). De la mateixa manera, Júlia Pérez, San José, López i Molina van finalitzar setenes en el 4×100 m estils (4.34.39).

 

Finalment, cal esmentar que el club va totalitzar sis places de finalista B a càrrec de Queralt Velasco, 11a en 400 m lliures 14 anys (4.38.75); Beatriz Bosch, 12a en 200 m papallona 14 anys (2.34.37); Víctor de Pablo, 12è en 400 m estils 16 anys (4.52.88); Aida López, 15a en 100 m papallona 15 anys (1.07.50); Carla Michavila, 17a en 200 m papallona 14 anys (2.35.63); i Alejandro Saad, 20è en 100 m papallona 16 anys (1.00.71).

 

Els resultats dels nostres nedadors van ser els següents:

 

1500 lliures masculins    
15 anys    
26.-Pol Escofet 17.43.18  
200 papallona femenins    
15 anys    
3.-Aida López 2.19.07  
Sèries: 2.20.77  
14 anys    
12.-Beatriz Bosch 2.34.37  
17.-Carla Michavila 2.35.63  
200 esquena masculins    
15 anys    
28.-Pol Escofet 2.21.07  
100 braça femenins    
15 anys    
8.-Marta San José 1.16.45  
Sèries: 1.16.55  
100 lliures masculins    
16 anys    
45.-Alejandro Saad 56.70  
400 estils masculins    
16 anys    
12.-Víctor de Pablo 4.52.88  
4×100 lliures femenins    
9.-CN Terrassa

(A. López, M. San José, J. Molina i Q. Velasco)

4.09.23  
100 lliures femenins    
14 anys    
33.-Queralt Velasco 1.03.10  
57.-Carla Michavila 1.04.24  
100 braça masculins    
16 anys    
9.-Víctor de Pablo 1.09.42  
Sèries: 1.10.11  
400 estils femenins    
15 anys    
9.-Marta San José 5.12.82  
Sèries: 5.13.80  
200 esquena femenins    
15 anys    
21.-Júlia Pérez 2.29.90  
800 lliures femenins    
15 anys    
2.-Aida López 9.05.51  
14 anys    
9.-Queralt Velasco 9.32.98  
400 lliures masculins    
15 anys    
49.-Pol Escofet 4.27.44  
200 lliures femenins    
15 anys    
1.-Aida López 2.07.51  
Sèries: 2.10.59  
14 anys    
25.-Queralt Velasco 2.15.40  
100 papallona masculins    
16 anys    
20.-Alejandro Saad 1.00.71  
200 braça femenins    
15 anys    
2.-Marta San José 2.39.00  
Sèries: 2.40.78  
14 anys    
21.-Jana Yao Sabrià 2.52.42  
50 lliures masculins    
16 anys    
6.-Alejandro Saad 24.99  
Sèries: 25.08  
200 estils femenins    
14 anys    
47.-Carla Michavila 2.38.12  
4×100 estils femenins    
7.-CN Terrassa

(J. Pérez, M. San José, A. López i J. Molina)

4.34.39  
400 lliures femenins    
15 anys    
1.-Aida López 4.24.25  
Sèries: 4.27.51  
23.-Marta San José 4.42.41  
35.-Judit Molina 4.47.54  
14 anys    
11.-Queralt Velasco 4.38.75  
40.-Carla Michavila 4.48.67  
200 lliures masculins    
15 anys    
51.-Pol Escofet 2.06.18  
100 papallona femenins    
15 anys    
15.-Aida López 1.07.50  
14 anys    
25.-Beatriz Bosch 1.09.61  
50 lliures femenins    
15 anys    
32.-Marta San José 28.96  
200 estils masculins    
16 anys    
37.-Víctor de Pablo 2.23.88  
4×200 lliures femenins    
6.-CN Terrassa

(Q. Velasco, A. López, J. Molina i M. San José)

8.49.76